Κατά την εβδομάδα κινητικότητας των εταίρων (11 -15 Μαρτίου) από Ιταλία, Λιθουανία και Ρουμανία στο σχολείο μας για την υλοποίηση του προγράμματος Erasmus+ KA122, οι μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης του Ολοήμερου σχολείου, κατέπληξαν με την θεατρική παράστασή τους “The Little Prince with a Green Twist”. Παρουσιάστηκε εξ ολοκλήρου στην Αγγλική γλώσσα. Οι φιλοξενούμενοι μαθητές και εκπαιδευτικοί ενθουσιάστηκαν, και οι μαθητές μας δεχθήκαν τα θερμά συγχαρητήρια από όλους!

Η προετοιμασία και καθοδήγηση έγινε από την εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής κ. Αθηνά Ευσταθίου. Τα κοστούμια δημιουργήθηκαν από την εκπαιδευτικό Εικαστικών κ. Μαρία Ανδρικοπούλου. Η διασκευή του θεατρικού έργου για τις ανάγκες του προγράμματος μας, έγινε από την εκπαιδευτικό Αγγλικής γλώσσας κ. Στεργιανή Αγιομαμίτου.

Erasmus and European Union logo 2