Μαθητική Εφημερίδα από τους μαθητές μας!

hippo

Γεια σας,

Στο πλαίσιο του μαθήματος της πληροφορικής, κατά τον τελευταίο μήνα του σχολικού έτους, η ΣΤ τάξη του σχολείου μας (κυρίως το ΣΤ2) συγκρότησε δημοσιογραφική ομάδα, η οποία, μετά από μεγάλη προσπάθεια από όλους, κατάφερε να κυκλόφορήσει το μοναδικό τεύχος της μαθητικής εφημερίδας με τίτλο: Τα Τούβλα.

Για να βγεί το τεύχος έγιναν συνεντέυξεις, βιβλιογραφικές έρευνες, έρευνες με ηλεκτρονικά ερωτηματολόγια, πειράματα κ.α

Οι εκπαιδευτικοί στόχοι που κατακτήθηκαν στην πορεία της έκδοσης της ηλεκτρονικής εφημερίδας είναι πολύ σημαντικοί και το project αναμφίβολα θεωρείται επιτυχημένο.

Σας καλώ λοιπόν, γονείς, εκπαιδευτικοί και επισκέπτες, να επισκεφτείτε τη δουλειά των παιδιών και να σχολιάσετε την δουλειά τους.

Τα Τούβλα

Ιωάννης Δούρβας Εκπαιδευτικός Πληροφορικής ΠΕ86