Screenshot 11

Τον Ιανουάριο του 2022, η Στ’ τάξη ξεκίνησε έργο eTwinning με τίτλο “English Language Passport“. Το έργο απευθύνονταν σε μαθητές ηλικίας 11+ ετών και σχεδιάστηκε για να παρέχει αρκετή ευελιξία ώστε να μπορεί να ενσωματωθεί σε μια σειρά από υπάρχοντα προγράμματα σπουδών. Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε από τις τάξεις Στ’1 και Στ’2 στο πλαίσιο του μαθήματος Αγγλικής Γλώσσας με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού ειδικότητας Αγγλικής γλώσσας Στεργιανή Αγιομαμίτου.

Το έργο μας απέσπασε την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας!

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που εργάστηκαν με ενθουσιασμό και χαρά!

b71ca908b5121cf5 nql en page 0001
b71ca908b5121cf5 pupil en page 0001

Ψηφιακή Παρουσίαση των αποτελεσμάτων ΕΔΩ

εικόνα 3

Στόχοι του έργου:

Να δώσει στους μαθητές την ευκαιρία να εξασκήσουν την αγγλική γλώσσα και να βελτιώσουν τις γλωσσικές τους δεξιότητες με μαθητές από άλλες ευρωπαϊκές χώρες

Να ενθαρρυνθούν οι μαθητές να χρησιμοποιούν την αγγλική γλώσσα με δημιουργικό τρόπο

Να ανταλλάσσουν ιδέες και να βιώνουν τα θετικά αποτελέσματα των συνεργατικών δραστηριοτήτων

Να χρησιμοποιούν με ασφάλεια ψηφιακά εργαλεία και τεχνολογία κατά την εξάσκηση και επέκταση των γνώσεων τους στα αγγλικά

Να παρέχει στους μαθητές την ευκαιρία να εξερευνήσουν διαφορετικούς πολιτισμούς.