16 – 05 – 2016: Πορεία προς την υπευθυνότητα. Παρουσίαση εκπαιδευτικού προγράμματος. Σας προσκαλούμε!

Στο σχολείο μας τη φετινή σχολική χρονιά δημιουργήσαμε ένα κοινό εκπαιδευτικό πρόγραμμα

το οποίο υλοποιήθηκε από όλες τις τάξεις με τίτλο

«Πορεία προς την υπευθυνότητα».

Το πρόγραμμά μας παρουσιάσαμε στην ημερίδα που διοργάνωσε η Σχολική Σύμβουλος της περιφέρειάς μας κ. Σουσαμίδου Αικατερίνη,

σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Παιδείας του Δήμου Καλαμαριάς και την Εταιρεία Κοινωνικής Ιατρικής,

στο θέατρο της οδού Χηλής, στις 30 – 03 – 2016.

Η παρουσίαση ήταν μέρος της ημερίδας με θέμα «Μαθητές και μαθήτριες στην κοινωνία της κρίσης»

και απευθυνόταν στους/στις εκπαιδευτικούς της 2ης εκπαιδευτικής περιφέρειας Ν. Θεσσαλονίκης.

Στις 16  – 05 – 2016 είχαμε τη μεγάλη χαρά να το παρουσιάσουμε και στους γονείς του Σχολείου μας, σε εσπερίδα που διοργάνωσε

το Σχολείο μας σε συνεργασία με τη Σχολική Σύμβουλο της περιφέρειάς μας κ. Σουσαμίδου Αικατερίνη.

Την εσπερίδα πλαισίωσαν με την παρουσία τους η Αντιδήμαρχος Παιδείας του Δήμου Καλαμαριάς κ. Βασιλική Νικολέττου – Σκάρλιου

ο Υπεύθυνος Αγωγής Υγείας Α. Θεσσαλονίκης κ. Τομπούλογου Γιάννης, οι συνάδελφοί μας και πολλοί γονείς του Σχολείου μας.

Ευχαριστούμε όλους και όλες που κοπίασαν, συνέβαλαν σε συτή τη δημιουργία αλλά και όλους και όλες που μας τίμησαν με την παρουσίασή της!

Δείτε τις παρουσιάσεις

Ανάπτυξη ατομικής και κοινωνικής υπευθυνότητας 1

Πορεία προς την υπευθυνότητα

Πορεία προς την υπευθυνότητα Γ΄ τάξη